Στο πλαίσιο του Προγράμματος “Hράκλειτος ΙΙ” πραγματοποιήθηκε ημερίδα την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 18.00, στο Αμφιθέατρο Σαράτση του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στο Βόλο. Υπότροφοι του Προγράμματος “Hράκλειτος ΙΙ” από τη Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών παρουσίασαν ενδιαφέρουσες εισηγήσεις πάνω στα αποτελέσματα των διδακτορικών διατριβών τους.

Πιο συγκεκριμένα, παρουσιάστηκαν θέματα που αφορούν γενικά σε θέματα Επιστημών της Αγωγής και ειδικά θέματα Προσχολικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης, αλλά και Ειδικής Αγωγής, όπως και θέματα Ιστορίας, τοπικής Ιστορίας και σύγχρονου κοινωνικού προβληματισμού.

Μπορείτε να βρείτε το πρόγραμμα της ημερίδας εδώ. Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πλήρες video της ημερίδας.